RANKŠLUOSČIAI

Vasara – laikas ryškioms spalvoms,  saulės vonioms ir gaivinančioms maudynėms. Mes siūlome Jums spalvingus, originalius ir plonesnius pliažinius rankšluosčius.

Ryškūs, gražūs ir menantys vasaros džiaugsmus, tai mūsų pliažiniai rankšluosčiai Jums. Visose KuRima parduotuvėse.

Rankšluostis yra mūsų kasdienis dalykas, ir mums labai svarbu ,kad būtų gražus ir minkštas. Ir vis dėl to rankšluosčio pasirinkimas turi savų paslapčių.

Rankšluosčių dydžiai, priklausomai nuo gamintojų gali šiek tiek skirtis, tačiau populiariausi yra šie:

  • 30x50 cm - šis rankšluostis skirtas rankoms, arba svečiams. Dar jis yra vadinamas "kosmetiniu".
  • 50x90/100 cm - veido,rankų, tiks ir galvai.
  • 70x140 cm - išsimaudžius po dušu, ar vonios; Toks dydis tinka ir pirčiai,ir baseinui.
  • 50x70 cm - virtuvės rankšluostis
  • 100x150/180 cm - idealiai tiks apsigaubti išlipus iš vonios.
  • 80x200 cm - šio dydžio rankšluostis tinka saunai, pirčiai, masažui. 

Be dydžio reikėtų atsižvelgti ir į rankšluosčio tankį; jį galima nustatyti ir iš akies - kuo rankšluostis turi daugiau kilpelių, kuo tankiau jos yra sudaigstytos, tuo rankšluostis yra kokybiškesnis. Prieš pirmąjį naudojimą rankšluostį būtina išskalbti toje temperatūroje, kuri yra nurodyta etiketėje - tuomet  jis geriau sugers drėgmę, bus minkštesnis. Tai reikėtų padaryti ir iš higieninių sumetimų. Nepaisant technologijų progreso tekstilės srityje, medvilnė vis dar lieka pati populiariausia medžiaga, kuri naudojama gaminant rankšluosčius. Plintant ekologiškai produkcijai populiarėja bambukiniai rankšluosčiai, pagaminti ne iš paties bambuko, o iš jo minkštymo. Rankšluosčiai su šiuo pluoštu turi antibakterinių savybių, ir net palikus rankšluosčius drėgnus - juose nesidaugina bakterijos. Su šiuo pluoštu rankšluosčiai atsparesni skalbimui, yra minkštesni, juntamas vėsos pojūtis. Šie rankšluosčiai puikiai tinka paplūdimyje ar pirtyje.

Rankšluosčio pagrindinė užduotis - sugerti drėgmę, ir tam, kad jis atliktų šią užduotį, prieš įsigyjant gaminį, reikią pirmiausiai atkreipti dėmesį į gaminio sudėtį, jo tankį. Jo tankis netūrėtų būti mažesnis kaip 300 g/m². Kilpelės taip pat turi atitikti tam tikrus reikalavimus - jos neturi būti ilgesnės nei 8mm, ir trumpesnės nei 3mm. Optimalus ilgis yra 5mm. Nors ilgos kilpelės ir atrodo impozantiškai, tačiau jau po pirmo skalbimo  rankšluostis gali prarasti savo išvaizdą, yra daug reiklesnis savo priežiūrai, daug greičiau tampa drėgnas ir t.t. Taigi idealus rankšluostis yra pagamintas iš 100% šukuotinos medvilnės, kurio tankumas yra 400-500 gr/m² ir yra su 5mm kilpelėmis.

Rankšluostis yra svarbi higienos priemonė, kurią reikią ypač prižiūrėti, nes drėgname audinyje bakterijos dauginasi itin sparčiai. Todėl rekomenduotume, kad kiekvienas šeimos narys turėtų savo rankšluosčius, be to jei yra galimybė, tai bent po kelis skirtingoms kūno  dalims, arba bent jau atskirai rankoms ir kūnui. Vaikus reikėtų pratinti nuo mažumės nesinaudoti svetimais rankšluosčiais, net ir rankoms šluostyti; Svečiams reikėtų pasiūlyti jam skirtų rankšluostėlių; Perkant rankšluostį vertėtų pagalvoti  ne tik apie vienodą dizainą, bet ir apie tai, kad ateityje nebūtų didelės painiavos vonios kambaryje, tą gerai išsprendžia skirtingų spalvų ar atspalvių rankšluosčiai arba galime pasiūlyti gaminių suasmeninimą, išsiuvinėjant ant rankšluosčio vardą ar inicialus. Rankšluosčius pageidautina skalbti ne rečiau kaip kartą per savaitę, nenaudojant baliklių ir susilpnintą gręžimo programa, kad nepažeistų faktūros.

7 būdai pasirūpinti rankšluosčiais, kad jie netaptų mikrobų veisykla (parengta pagal www.delfi.lt)

Rankšluosčiai sušildo mus po dušo, apsaugo nuo smėlio paplūdimyje, nusausina odą po maudynių baseine. Taigi nieko keisto, kad mums svarbu pasirūpinti jų švara ir gaivumu. 7 būdai pasirūpinti rankšluosčiais, kad jie netaptų mikrobų veisyklar. Štai keli patariamai, kad jūsų rankšluosčiai visada būtų tokie, kokių norite, rašo purewow.com.

* Venkite minkštiklių.
Nors daugumai labai malonus švarios patalynės kvapas, tačiau sintetiniai minkštikliai padengia medžiagą tam tikru sluoksniu, dėl kurio laikui bėgant rankšluosčiai darosi kaip tik šiurkštesni.

* Laikykite rankšluosčius kuo toliau nuo kūno priežiūros priemonių.
Labiausiai vengti derėtų priemonių, kurių sudėtyje yra benzoilo peroksido ar alfa hidroksido rūgščių (dažniausiai šių medžiagų dedama į priemones nuo spuogų ir šveitiklius. Šių medžiagų rekomenduojama vengti, nes jos gali pakeisti rankšluosčių spalvą. 

*Skalbkite rankšluosčius po trečio panaudojimo.
Pagalvokite, ar tikrai norite šluostyti kūną jau kurį laiką drėgnoje vonios patalpoje kabančiu ir pelėsio kvapą įgavusiu rankšluosčiu. Skalbkite rankšluosčius šaltame vandenyje ir dėkite mažiau skalbimo priemonių. Skalbiant šaltame vandenyje spalvos neblunka ilgiau, o per didelis skalbiklio kiekis nusėda ant medžiagos ir ji lėčiau džiūsta.

* Prieš dėdami į džiovyklę rankšluosčius išpurtykite, o išdžiovinę iš karto išimkite.
Prieš dėdami rankšluosčius į džiovyklę išpurtykite juos, tada išdžiovinkite tausojančiu režimu ir išimkite iš karto, kai tik jie bus visiškai sausi.

* Panaudotus rankšluosčius padžiaukite. Numesdami juos ant grindų ar pakabindami ant kabliukų neleidžiate drėgmei išgaruoti ir jie ima pūti.

*Keiskite rankšluosčius kas dvejus metus. Nepamirškite, kad juos naudojate kiekvieną dieną.