FLANELINĖS PATALYNĖS KOMPLEKTAI

Flanelė - yra pagaminta iš 100% medvilnės , tankiai austa, audinys nepersišviečia, turi tankų pūkelį. Šiluma - pagrindinis privalumas šio audinio, bet ne vienintelis: itin minkštas audinys, paprasta priežiūra, ilgaamžiškumas: kuo daugiau skalbiama, tuo audinys darosi minkštesnis ir minkštesnis. Šaltam sezonui jaukus patalynės komplektas, puikus pasirinkimas.

FLANELINĖS PATALYNĖS KOMPLEKTŲ PRIEŽIŪRA:
• Prieš skalbdami užvalkaliukus ir antvilktį išverskite į išvirkščią pusę.
• Visi užtrauktukai turi būti užsegti.
• Nenaudokite baliklio, kuris gali susilpninti pluoštą.
• Prieš naudodami pirmą kartą naują flanelinę patalynę išskalbkite šaltame vandenyje.
• Tolesnis patalynės skalbimas drungnu (šiltu) vandeniu. Karštame vandenyje, šis audinys gali susitraukti.
• Geriau naudoti švelnų ploviklį spalvotiems skalbiniams. Dėmes ne trinti, o naudoti dėmių išėmėją, kad audinys nesivalcuotu (nesiveltu).

Flanelė taip pat labai tinkama vaikų patalynei. Tačiau kelis kartus išskalbus tokią patalynę, nusiskalbia jos švelnus pūkas. Kaip derėtų prižiūrėti flanelę, kad ji nenusiskalbtų?
Flanelė – pašiauštas, medvilninis, vidutinio storumo audinys. Šiaušiama iš abiejų pusių, audinio paviršiuje susidaro minkštas pūkas, bet skalbiant, jis palengva nusiplauna. Atsparesnė dėvėjimui yra tankesnė flanelė. Flanelė ilgiau išlaikys pūką skalbiama švelniu režimu, ilgiau nesipumpuruos, jei skalbiant bus įdedama į maišelį ir patirs mažesnę trintį su kitais skalbiniais.
Esama ir iš vienos pusės šiauštų audinių, kurie vadinami multinais.